ÖVER 100 000 Nöjda Kunder
Utmärkt

Flowpillow heat massagekudde

Sveriges populäraste massagekudde

Flowgun massagepistol

En massagepistol i världsklass

Flowgun Go!

Den prisvärda massagepistolen

Alla produkter

OS-YRA! KRAFTIGT RABATTERADE PRISER PÅ UTVALDA PRODUKTER!

Hålltider för OS i Tokyo

Återhämtning, OS Köp våra produkter nu

Önskar du dig möjligtvis lite flow i ditt OS-tittande i sommar? Lugn, bara lugn. Som samarbetspartner med SOK har vi gjort vad vi kan för att underlätta för dig. Nedan finns den ultimata OS-guiden med hålltider och information som du kan tänkas behöva.

First things first: under sommarperioden är tidsskillnaden mellan Sverige och Japan sju timmar. En OS-dag beräknas pågå mellan 10.00 och 22.00 lokal tid, vilket motsvarar 03.00-15.00 svensk tid.

officiell leverantör

Vilka datum är sommar-OS i Tokyo?

De olympiska spelen äger rum mellan 21 juli och 8 augusti. Invigningen går av stapeln den 23 juli.

Vilken tv-kanal sänder sommar-OS i Tokyo?

Sändningsrättigheterna ägs av Discovery-gruppen. I den ingår Kanal 5, Kanal 9, Kanal 11, Eurosport och Eurosport 2. Streamingtjänsten Discovery + kommer också att sända mycket från OS.

Hur ser tävlingsprogrammet ut?

Tävlingsprogrammet kommer från vår partner Sveriges Olympiska Kommitté och går att hitta även här. Tiderna nedan är svenska.

Onsdag 21 juli
02:00 – 10:00 SOFTBALL gruppspel Australien – Japan, Italien – USA, Mexiko – Kanada
09:30 – 14:30 FOTBOLL damer gruppspel, Storbritannien – Chile, Japan – Kanada
10:00 – 15:00 FOTBOLL damer gruppspel, Kina -Brasilien, Zambia – Nederländerna
10:30 – 15:30 FOTBOLL damer gruppspel, Sverige – USA, Australien – Nya Zeeland

Torsdag 22 juli
02:00 – 10:00 SOFTBALL gruppspel USA – Kanada, Mexiko – Japan, Italien – Australien
09:30 – 14:30 FOTBOLL herrar, Egypten – Spanien, Argentina – Australien
10:00 – 15:00 FOTBOLL herrar, Mexico – Frankrike, Japan – Sydafrika
10:00 – 15:00 FOTBOLL herrar gruppspel, Nya Zeeland – Sydkorea, Honduras – Rumänien
10:30 – 15:30 FOTBOLL herrar gruppspel, Elfenbenskusten – Saudiarabien, Brasilien – Tyskland

Fredag 23 juli
01:30 – 05:10 RODD försöksheat i singelsculler, dubbelsculler och fyror
02:00 – 04:00 BÅGSKYTTE damernas individuella rankingomgång
06:00 – 08:00 BÅGSKYTTE herrarnas individuella rankingomgång
13:00 – 16:00 INVIGNING Olympic Stadium

Lördag 24 juli
01:30 – 05:30 RODD återkval i singel- och dubbelsculler, försök dubbel enkelåra, lättvikts dubbelsculler och fyror
01:30 – 09:30 SKYTTESPORT försök och finaler i damer 10 m luftgevär och herrar 10 m luftpistol
02:00 – 07:30 BADMINTON gruppspel i singel, dubbel och mixed dubbel
02:00 – 05:50 BEACHVOLLEY gruppspel för damer och herrar
02:00 – 09:20 FÄKTNING grundomgångar i damer värja och herrar sabel
02:00 – 05:30 HANDBOLL gruppspel för herrar Norge – Brasilien, Frankrike – Argentina
02:00 – 05:45 BORDTENNIS herrar och damer singel, mixed dubbel
02:00 – 05:50 VOLLEYBOLL herrar Italien – Kanada, Brasilien – Tunisien
02:30 – 05:05 BÅGSKYTTE mixade lag, 1/8-final
02:30 – 06:15 LANDHOCKEY herrar Japan – Australien, Nederländerna – Belgien
02:50 – 05:00 TYNGDLYFTNING damer -49 kg grupp B
03:00 – 05:30 GYMNASTIK, herrarnas kval
03:00 – 09:30 SOFTBALL Australien – Kanada, USA, Mexiko
03:00 – 06:45 LANDHOCKEY herrar Nya Zeeland – Indien, Argentina – Spanien
03:00 – 10:00 TAEKWONDO , damer -49 kg, herrar -58 kg
03:15 – 05:25 BASKET 3×3 damer och herrars gruppspel
04:00 – 07:30 BOXNING damer -57 kg, herrar -69 kg, -81 kg, -91 kg
04:00 – 11:15 CYKLING herrar linjelopp
04:00 – 07:30 JUDO damer -48 kg, herrar -60 kg
04:00 – 13:00 TENNIS singel och dubbel
06:50 – 09:00 TYNGDLYFTNING damer -49 kg grupp A
07:00 – 08:50 BASKET 3×3 damer och herrars gruppspel
07:00 – 09:50 VATTENPOLO damernas gruppspel, två matcher
07:15 – 10:25 BÅGSKYTTE mixade lag, kvarts-, semi- och finaler
07:15 – 10:45 HANDBOLL herrar, gruppspel
07:15 – 10:15 BORDTENNIS herrar och damer, singel
07:20 – 11:10 VOLLEYBOLL herrar Ryssland – Argentina, Japan – Venezuela
07:30 – 10:00 GYMNASTIK herrarnas kval
08:00 – 10:50 BEACHVOLLEY gruppspel, damer och herrar
09:30 – 14:30 FOTBOLL damer, Chile – Kanada, Japan – Storbritannien
10:00 – 13:30 BOXNING damer -57 kg, herrar -69 kg, -81 kg, -91 kg
10:00 – 15:15 RIDSPORT dressyr lag och individuellt, dag 1
10:00 – 15:00 FOTBOLL damer, Kina – Zambia, Nederländerna – Brasilien
10:00 – 12:40 JUDO damer -48 kg, herrar -60 kg semi- och finaler
10:30 – 12:30 BASKET 3×3 damer och herrars gruppspel
10:30 – 15:30 FOTBOLL damer, Sverige – Australien, Nya Zeeland – USA
11:00 – 15:00 BADMINTON gruppspel, singel, dubbel och mixed dubbel
11:00 – 15:25 FÄKTNING damer värja och herrar sabel, semi och finaler
11:20 – 14:10 VATTENPOLO damernas gruppspel, två matcher
11:30 – 15:15 LANDHOCKEY herrar Storbritannien – Sydafrika, damer Nederländerna – Indien
12:00 – 15:45 LANDHOCKEY herrar Kanada – Tyskland, damer Irland – Sydafrika
12:00 – 14:30 SIMNING försök herrar 400 m individuellt medley, 400 m fritt, 100 m bröstsim, damer 100 m fjäril, 400 m individuellt medley, 4×100 , fritt
12:00 – 15:40 TAEKWONDO , damer -49 kg, herrar -58 kg återkval och finaler
12:30 – 15:00 GYMNASTIK herrarnas kval
12:30 – 16:00 HANDBOLL herrar, gruppspel
12:30 – 15:30 BORDTENNIS herrar och damer, singel
12:40 – 16:30 VOLLEYBOLL herrar Polen – Iran, USA – Frankrike
13:00 – 15:00 SOFTBALL Japan – Italien
13:00 – 15:50 BEACHVOLLEY gruppspel, damer och herrar
14:00 – 15:50 BASKET 3×3 damer och herrars gruppspel

Söndag 25 juli
00:00 – 09:20 SURFING omgång 1 och 2
02:00 – 05:50 BEACHVOLLEY herrar och damer grundomgång
02:00 – 09:20 FÄKTNING damer florett, herrar värja
02:00 – 05:30 HANDBOLL damer, gruppspel
02:00 – 04:40 RODD semifinaler, singel- och dubbelsculler, lättviktsdubbelsculler, fyror återkval och åttor försök
02:00 – 09:00 SKYTTESPORT skeet kval dag 1
02:00 – 09:30 SKYTTESPORT 10 m luftpistol damer, 10 m luftgevär herrar
02:00 – 06:55 SKATEBOARD herrar street
02:00 – 05:50 VOLLEYBOLL damer Ryssland – Italien, USA – Argentina
02:30 – 04:50 BÅGSKYTTE damer lag, 1/8-dels final
02:30 – 06:15 LANDHOCKEY damer Storbritannien – Tyskland, Japan – Kina
03:00 – 06:35 GYMNASTIK damer kval
03:00 – 08:30 BADMINTON herrar och damer, singel och dubbel
03:00 – 09:30 SOFTBALL Australien – USA, Kanada – Japan
03:00 – 05:00 BASKETBOLL herrar gruppspel
03:00 – 06:45 LANDHOCKEY damer Australien – Spanien, Nya Zeeland – Argentina
03:00 – 05:00 BORDTENNIS kvartsfinaler mixeddubbel
03:00 – 10:00 TAEKWONDO , damer -57 kg, herrar -68 kg
03:00 – 05:50 VATTENPOLO herrar, gruppspel
03:15 – 05:25 BASKET 3×3 damer och herrars gruppspel
03:30 – 05:20 SIMNING herrar finaler 400 m individuell medley, 400 m fritt, semifinal 100 m bröstsim, damer semi 100 m fjäril, finaler 400 m individuell medley, 4×100 m fritt
04:00 – 07:45 BOXNING damer -51 kg, -69 kg, herrar -75 kg, +91 kg
04:00 – 07:30 JUDO damer -52 kg, herrar -66 kg
04:00 – 13:00 TENNIS singel och dubbel, första omgång
04:50 – 07:00 TYNGDLYFTNING herrar -61 kg, -67 kg grupp B
05:00 – 11:00 SEGLING RS:X, laser och laser radial
06:00 – 09:45 KANOTSLALOM herrar C1, damer K1 försök
06:00 – 10:35 CYKLING damer linjelopp
06:40 – 08:40 BASKETBOLL herrar gruppspel
06:45 – 10:25 BÅGSKYTTE damer lag, kvarts, semi och finaler
07:00 – 08:50 BASKET 3×3 damer och herrars gruppspel
07:00 – 10:45 BORDTENNIS omgång 2
07:15 – 10:45 HANDBOLL damer, gruppspel
07:20 – 11:10 VOLLEYBOLL damer Serbien – Dominikanska Republiken, Kina – Turkiet
08:00 – 10:50 BEACHVOLLEY herrar och damer grundomgång
08:00 – 09:00 SIMHOPP damer synkro 3 meters svikthopp
08:10 – 11:45 GYMNASTIK damer kval
08:50 – 11:00 TYNGDLYFTNING herrar -61 kg grupp A
09:30 – 14:30 FOTBOLL herrar, gruppspel Egypten – Argentina, Australien – Spanien
10:00 – 13:45 BOXNING damer -51 kg, -69 kg, herrar -75 kg, +91 kg
10:00 – 15:15 RIDSPORT dressyr lag och individuellt, dag 2
10:00 – 15:00 FOTBOLL herrar, gruppspel Nya Zeeland – Honduras, Rumänien – Sydkorea
10:00 – 12:40 JUDO damer -52 kg, herrar -66 kg återkval och finaler
10:20 – 12:20 BASKETBOLL herrar gruppspel
10:30 – 12:30 BASKET 3×3 damer och herrars gruppspel
10:30 – 15:30 FOTBOLL herrar, gruppspel Brasilien – Elfenbenskusten, Saudiarabien – Tyskland
11:00 – 14:30 BADMINTON herrar och damer, singel och dubbel
11:00 – 15:25 FÄKTNING damer florett, herrar värja semi och finaler
11:30 – 15:15 LANDHOCKEY herrar Indien – Australien, Spanien – Nya Zeeland
12:00 – 15:45 LANDHOCKEY herrar Japan – Argentina, Sydafrika – Nederländerna
12:00 – 14:30 SIMNING försök, damer 100 m ryggsim, 100 m bröstsim, 400 m fritt, herrar 200 m fritt, 100 m ryggsim, 4×100 m fritt
12:00 – 15:40 TAEKWONDO , damer -57 kg, herrar -68 kg återkval och finaler
12:30 – 16:00 HANDBOLL damer, gruppspel
12:40 – 16:30 VOLLEYBOLL damer Japan – Kenya, Brasilien – Sydkorea
12:50 – 15:00 TYNGDLYFTNING herrar -67 kg grupp A
13:00 – 15:00 SOFTBALL Italien – Mexiko
13:00 – 15:50 BEACHVOLLEY herrar och damer grundomgång
13:00 – 15:00 BORDTENNIS semifinaler mixeddubbel
13:20 – 15:00 GYMNASTIK damer kval
14:00 – 15:50 BASKET 3×3 damer och herrar, gruppspel
14:00 – 16:00 BASKETBOLL herrar gruppspel
23:30 – 02:00 TRIATHLON herrar

Måndag 26 juli
00:00 – 09:40 SURFING tredje rundan
02:00 – 05:50 BEACHVOLLEY herrar och damer, gruppspel
02:00 – 09:20 FÄKTNING damer sabel, herrar florett
02:00 – 05:30 HANDBOLL herrar, gruppspel
02:00 – 04:20 RODD kvartsfinaler singelsculler, semifinaler dubbelsculler, återkval fyror
02:00 – 05:00 RUGBY herrar, grundomgång
02:00 – 10:15 SKYTTESPORT skeet kval dag 2 och finaler
02:00 – 06:55 SKATEBOARD damer, street
02:00 – 05:50 VOLLEYBOLL herrar Iran – Venezuela, USA – Ryssland
02:30 – 04:05 BÅGSKYTTE herrar lag
02:30 – 06:15 LANDHOCKEY herrar Tyskland – Belgien, Storbritannien – Kanada
03:00 – 08:30 BADMINTON singel, dubbel och mixed dubbel gruppspel
03:00 – 09:30 SOFTBALL Japan – USA, Kanada – Italien
03:00 – 05:00 BASKETBOLL damer, gruppspel
03:00 – 06:45 LANDHOCKEY damer Nederländerna – Irland, Australien – Kina
03:00 – 06:00 BORDTENNIS singel, andra rundan
03:00 – 10:00 TAEKWONDO , damer -67 kg, herrar -80 kg
03:15 – 05:25 BASKET 3×3 damer och herrar, gruppspel
03:30 – 05:40 SIMNING finaler damer 100 m fjäril, herrar 200 m fritt semi, damer 100 m bröstsim semi, herrar 100 m bröstsim, damer 400 m fritt, herrar 100 m ryggsim, damer 100 m ryggsim semi, herrar 4×100 m fritt
04:00 – 07:45 BOXNING damer -57 kg, herrar -57 kg, -69 kg
04:00 – 07:30 JUDO damer -57 kg, herrar -73 kg
04:00 – 13:00 TENNIS singel och dubbel, andra omgången
05:00 – 11:00 SEGLING RS:X, laser och laser radial
06:40 – 08:40 BASKETBOLL herrar, gruppspel
06:45 – 10:25 BÅGSKYTTE herrar lag, kvart, semi- och finaler
06:50 – 09:00 TYNGDLYFTNING damer -55 kg grupp B
07:00 – 08:50 BASKET 3×3 damer och herrar, gruppspel
07:00 – 09:45 KANOTSLALOM C1 semi och final
07:00 – 09:50 VATTENPOLO damer, grundomgång
07:20 – 11:10 VOLLEYBOLL herrar Polen – Italien, Frankrike – Tunisien
07:30 – 10:30 BORDTENNIS singel, tredje rundan
08:00 – 10:50 BEACHVOLLEY herrar och damer, gruppspel
08:00 – 10:00 CYKLING herrar MTB cross-country
08:00 – 09:00 SIMHOPP herrar synkro 10 m plattform
09:30 – 12:30 RUGBY herrar, grundomgång
10:00 – 13:45 BOXNING damer -57 kg, herrar -57 kg, -69 kg
10:00 – 12:40 JUDO damer -57 kg, herrar -73 kg återkval, semi och finaler
10:20 – 12:20 BASKETBOLL damer, gruppspel
10:30 – 12:30 BASKET 3×3 damer och herrar, gruppspel
11:00 – 14:30 BADMINTON singel, dubbel och mixed dubbel gruppspel
11:00 – 15:25 FÄKTNING damer sabel, herrar florett semi- och finaler
11:20 – 14:10 VATTENPOLO damer, grundomgång
11:30 – 15:15 LANDHOCKEY damer Sydafrika – Storbritannien, Japan – Nya Zeeland
12:00 – 15:00 GYMNASTIK herrar lagfinal
12:00 – 15:45 LANDHOCKEY damer Argentina – Spanien, Tyskland – Indien
12:00 – 15:40 TAEKWONDO , damer -67 kg, herrar -80 kg återkval och finaler
12:30 – 14:30 SIMNING försök damer 200 m fritt, herrar 200 m fjärilsim, damer 200 m inividuellt medley, 1500 m fritt
12:40 – 16:30 VOLLEYBOLL herrar Japan – Kanada, Brasilien – Argentina
12:50 – 15:00 TYNGDLYFTNING damer -55 kg grupp A
13:00 – 15:00 SOFTBALL Mexico – Australien
13:00 – 15:50 BEACHVOLLEY herrar och damer, gruppspel
13:00 – 14:00 BORDTENNIS mixdubbel bronsmatch och final
14:00 – 15:50 BASKET 3×3 damer och herrar, gruppspel
14:00 – 16:00 BASKETBOLL herrar, gruppspel
23:30 – 02:05 TRIATHLON damer

Tisdag 27 juli
23:30 – 02:05 TRIATHLON damer
00:00 – 07:20 SURFING kvarts- och semifinaler
01:30 – 05:00 RODD semi- och finaler, singelsculler, dubbel enkelåra, lättvikt dubbelsculler och fyror
02:00 – 05:50 BEACHVOLLEY damer eller herrar, gruppspel
02:00 – 05:30 HANDBOLL damer gruppspel
02:00 – 05:00 RUGBY herrar, grundomgång
02:00 – 09:30 SKYTTESPORT 10 m luftpistol och 10 m luftgevär, mixed team
02:00 – 05:50 VOLLEYBOLL damer Ryssland – Argentina, Kina – USA
02:30 – 06:25 BÅGSKYTTE individuellt 1/32- och 1/16-dels eliminering
02:30 – 06:15 LANDHOCKEY herrar Argentina – Australien, Japan – Nya Zeeland
03:00 – 08:30 BADMINTON singel och dubbel, gruppspel
03:00 – 05:00 BASKETBOLL damer, gruppspel
03:00 – 08:20 FÄKTNING damer värja, lag
03:00 – 06:45 LANDHOCKEY herrar Indien – Spanien, Tyskland – Storbritannien
03:00 – 06:00 BORDTENNIS tredje rundan
03:00 – 10:00 TAEKWONDO , damer +67 kg, herrar +80 kg
03:00 – 05:50 VATTENPOLO herrar, grundomgång
03:30 – 05:25 SIMNING finaler, damer 200 m fritt semi, herrar 200 m fritt final, 100 m rygg finaler, damer 100 m bröstsim final, herrar 200 m fjäril semifinal, damer 200 m ind medley semifinal
04:00 – 07:45 BOXNING damer -69 kg, herrar -63 kg, -81 kg
04:00 – 07:30 JUDO damer -63 kg, herrar -81 kg
04:00 – 13:00 TENNIS herrar singel andra rundan, damer tredje rundan, herrar och damer dubbel kvartsfinal
04:50 – 07:00 TYNGDLYFTNING damer 59 kg och 64 kg, grupp B
05:00 – 11:00 SEGLING Laser, Laser Radial, finnjolle, 49er, 49er FX
06:00 – 08:00 SOFTBALL Match om bronsmedalj
06:30 – 08:30 BASKET 3×3 damer och herrar, gruppspel
06:40 – 08:40 BASKETBOLL damer, gruppspel
07:00 – 10:00 KANOTSLALOM K1 damer, semi- och final
07:15 – 10:45 HANDBOLL damer gruppspel
07:20 – 11:10 VOLLEYBOLL damer Japan – Serbien, Italien – Turkiet
07:30 – 10:30 BORDTENNIS tredje rundan och slutspel
08:00 – 10:50 BEACHVOLLEY damer eller herrar, gruppspel
08:00 – 10:00 CYKLING MTB, damer crosscountry
08:00 – 09:00 SIMHOPP damer synkro 10 m plattform final
08:50 – 11:00 TYNGDLYFTNING damer 59 kg, grupp A
09:00 – 12:55 BÅGSKYTTE individuellt 1/32- och 1/16-dels eliminering
09:30 – 12:30 RUGBY herrar, placeringsmatcher och kvartsfinaler
10:00 – 11:50 BASKET 3×3 damer och herrar, gruppspel
10:00 – 13:45 BOXNING damer -69 kg, herrar -63 kg, -81 kg
10:00 – 15:40 RIDSPORT dressyr lag Grand Prix special
10:00 – 15:00 FOTBOLL damer gruppspel, Nya Zeeland – Sverige, Chile – Japan, USA – Australien, Kanada – Storbritannien
10:00 – 12:40 JUDO damer -63 kg, herrar -81 kg, återkval och finaler
10:20 – 12:20 BASKETBOLL damer, gruppspel
11:00 – 14:30 BADMINTON singel och dubbel, gruppspel
11:30 – 13:40 FÄKTNING damer värja, lag bronsmatch och final
11:30 – 15:15 LANDHOCKEY herrar Belgien – Sydafrika, Nederländerna – Kanada
12:00 – 14:30 SIMNING försök, herrar 100 m fritt, damer 200 m fjäril, herrar 200 m bröstsim, herrar 4×200 m fritt, 800 m fritt
12:00 – 15:40 TAEKWONDO , damer +67 kg, herrar +80 kg, återkval och finaler
12:30 – 16:00 HANDBOLL damer gruppspel
12:30 – 15:30 BORDTENNIS slutspel
12:40 – 16:30 VOLLEYBOLL damer Brasilien – Dominikanska Republiken, Sydkorea – Kenya
12:45 – 15:00 GYMNASTIK damernas lagfinal
12:50 – 15:00 TYNGDLYFTNING damer 64 kg, grupp A
13:00 – 15:30 SOFTBALL final
13:00 – 15:50 BEACHVOLLEY damer eller herrar, gruppspel
13:30 – 15:50 BASKET 3×3 damer och herrar, gruppspel
13:30 – 15:30 FOTBOLL damer gruppspel, Brasilien – Zambia, Nederländerna – Kina
14:00 – 16:00 BASKETBOLL damer, gruppspel

Onsdag 28 juli
01:00 – 04:35 SURFING bronsmatcher och finaler
01:30 – 04:40 RODD dubbelsculler och fyror, A- och B-finaler, åttor återkval, singelsculler semifinaler
02:00 – 07:30 BADMINTON damsingel gruppspel, mixeddubbel kvartsfinal
02:00 – 04:50 BEACHVOLLEY grundspel
02:00 – 05:30 HANDBOLL herrar, gruppspel
02:00 – 05:00 RUGBY herrar, placeringsmatcher och semifinaler
02:00 – 09:00 SKYTTESPORT trap, kval dag 1
02:00 – 05:50 VOLLEYBOLL herrar Kanada – Iran, USA – Tunisien
02:30 – 06:25 BÅGSKYTTE 1/32- och 1/16-dels eliminering
02:30 – 06:15 LANDHOCKEY damer Nederländerna – Sydafrika, Nya Zeeland – Spanien
03:00 – 05:00 BASKETBOLL herrar grundspel
03:00 – 08:20 FÄKTNING herrar sabel
03:00 – 06:45 LANDHOCKEY damer Storbritannien – Indien, Tyskland – Irland
03:00 – 06:00 BORDTENNIS singel kvartsfinaler
03:30 – 06:05 SIMNING semifinaler herrar 100 m fritt, finaler 200 m fritt, herrar 200 m fjäril, semifinaler 200 m fjäril, herrar 200 m bröstsim, final damer 200 m individuell medley, 1500 m fritt, herrar 4×200 m fritt
04:00 – 07:45 BOXNING damer -57 kg, -60 kg, -75 kg, herrar -52 kg
04:00 – 07:30 JUDO damer -70 kg, herrar -90 kg
04:00 – 13:00 TENNIS singel, tredje omgången och kvartsfinaler, herrar dubbel semifinaler, damer dubbel kvartsfinaler, mixed dubbel första omgången
04:30 – 10:40 CYKLING tempolopp
05:00 – 08:00 BASEBOLL första omgången
05:00 – 11:00 SEGLING RS:X, finnjolle, 470 49er, 49er FX, Nacra 17
06:00 – 09:45 KANOTSLALOM försöksheat damer C1 , herrar K1
06:50 – 09:00 TYNGDLYFTNING herrar -73 kg grupp B
07:00 – 10:45 HANDBOLL herrar, gruppspel
07:00 – 09:50 VATTENPOLO damer, gruppspel
07:20 – 11:10 VOLLEYBOLL herrar Argentina – Frankrike, Polen – Venezuela
08:00 – 10:50 BEACHVOLLEY grundspel
08:00 – 09:00 SIMHOPP herrar synkro 3 m svikthopp
08:00 – 11:00 BORDTENNIS singel kvartsfinaler
09:00 – 11:40 BÅGSKYTTE 1/32- och 1/16-dels eliminering
09:30 – 12:00 RUGBY herrar, placeringsmatcher, bronsmatch och final
10:00 – 12:10 BASKET 3×3 semifinaler
10:00 – 13:45 BOXNING damer -57 kg, -60 kg, -75 kg, herrar -52 kg
10:00 – 15:00 FOTBOLL herrar, gruppspel Tyskland – Elfenbenskusten, Australien – Egypten, Saudiarabien – Brasilien, Spanien – Argentina
10:00 – 12:40 JUDO damer -70 kg, herrar -90 kg återkval, semi och finaler
10:30 – 14:25 RIDSPORT dressyr, individuell grand prix
10:30 – 15:30 FOTBOLL herrar, gruppspel Rumänien – Nya Zeeland, Sydafrika – Mexico, Sydkorea – Honduras, Frankrike – Japan
11:00 – 14:30 BADMINTON damsingel gruppspel
11:20 – 14:10 VATTENPOLO damer, gruppspel
11:30 – 13:40 FÄKTNING herrar sabel, final
11:30 – 15:15 LANDHOCKEY damer Japan – Österrike, herrar Japan – Spanien
12:00 – 15:45 LANDHOCKEY damer Argentina – Kina, herrar Österrike – Nya Zeeland
12:00 – 14:30 SIMNING försök, damer 100 m fritt, herrar 200 m ryggsim, damer 200 m bröstsim, herrar 200 m individuell medley, damer 4×200 m fritt
12:15 – 15:00 GYMNASTIK herrarnas mångkampsfinal
12:30 – 16:00 HANDBOLL herrar, gruppspel
12:40 – 16:30 VOLLEYBOLL herrar Japan – Italien, Brasilien – Ryssland
12:50 – 15:00 TYNGDLYFTNING herrar -73 kg grupp A
13:00 – 15:50 BEACHVOLLEY grundspel
13:00 – 15:00 BORDTENNIS herrar singel kvartsfinal
13:45 – 17:00 BASKET 3×3 bronsmatcher och finaler

Torsdag 29 juli
00:30 – 08:30 GOLF herrar första rundan
01:00 – 09:00 SURFING ev. tävlingsdag
01:30 – 04:50 RODD singelsculler final E, F och D, dubbel enkelåra final A och B, lättvikt dubbelsculler final A och B
02:00 – 08:30 BADMINTON mixeddubbel semifinaler, herrdubbel kvartsfinal, damsingel åttondelsfinal
02:00 – 04:50 BEACHVOLLEY grundspel
02:00 – 09:25 FÄKTNING damer florett
02:00 – 05:30 HANDBOLL damer, gruppspel
02:00 – 05:00 RUGBY damer grundomgång
02:00 – 05:45 SKYTTESPORT damer 25 m pistol, provserie
02:00 – 09:55 SKYTTESPORT trap, kval dag 2 och final
02:00 – 05:50 VOLLEYBOLL damer Italien – Argentina, Sydkorea – Dominikanska republiken
02:30 – 06:25 BÅGSKYTTE 1/32- och 1/16-dels eliminering
02:30 – 06:15 LANDHOCKEY herrar Indien – Argentina, Sydafrika – Tyskland
03:00 – 05:00 BASKETBOLL damer grundspel
03:00 – 05:00 CYKLING BMX kvartsfinaler
03:00 – 06:45 LANDHOCKEY herrar Belgien – Kanada, Nederländerna – Storbritannien
03:00 – 05:50 VATTENPOLO herrar grundspel
03:30 – 06:10 SIMNING finaler herrar 800 m fritt, 200 m bröstsim, semi damer 100 m fritt, herrar 200 m ryggsim, final damer 200 m fjäril, herrar 100 m fritt, semi damer 200 m bröstsim, herrar 200 m individuellt medley, final damer 4×200 m fritt
04:00 – 07:10 BOXNING damer -51 kg, herrar -57 kg, -75 kg
04:00 – 07:30 JUDO damer -78 kg, herrar -100 kg
04:00 – 06:00 BORDTENNIS damer singel semifinaler
04:00 – 13:00 TENNIS singel herrar kvartsfinaler, damer semifinaler, damer dubbel semfinaler, mixed dubbel kvartsfinaler
05:00 – 11:00 SEGLING RS:X, Laser och laser radial, finnjolle, 470 och Nacra 17
06:40 – 08:40 BASKETBOLL herrar grundspel
07:00 – 09:45 KANOTSLALOM damer C1 semi- och final
07:15 – 10:45 HANDBOLL damer, gruppspel
07:20 – 11:10 VOLLEYBOLL damer Serbien – Kenya, Kina – Ryssland
08:00 – 10:50 BEACHVOLLEY grundspel
08:00 – 10:00 BORDTENNIS herrar singel semifinaler
09:00 – 11:40 BÅGSKYTTE 1/32- och 1/16-dels eliminering
09:30 – 12:30 RUGBY damer grundomgång
10:00 – 15:00 BADMINTON herrsingel åttondelsfinal, damdubbel kvartsfinal
10:00 – 13:10 BOXNING damer -51 kg, herrar -57 kg, -75 kg
10:00 – 12:40 JUDO damer -78 kg, herrar -100 kg återkval, semi- och finaler
10:20 – 12:20 BASKETBOLL damer grundspel
11:30 – 14:30 FÄKTNING damer florett, bronsmatch och final
11:30 – 15:15 LANDHOCKEY damer Spanien – Kina, Japan – Argentina
12:00 – 15:00 BASEBOLL första omgången
12:00 – 15:45 LANDHOCKEY damer Storbritannien – Nederländerna, Nya Zeeland – Österrike
12:00 – 14:30 SIMNING försök damer 800 m fritt, herrar 200 m fjäril, damer 200 m ryggsim, mixed 4×100 m medley
12:30 – 16:00 HANDBOLL damer, gruppspel
12:40 – 16:30 VOLLEYBOLL damer Japan – Brasilien, USA – Turkiet
12:50 – 15:00 GYMNASTIK damernas mångkampsfinal
13:00 – 15:50 BEACHVOLLEY grundspel
13:00 – 15:10 BORDTENNIS damer singel bronsmatch och final
14:00 – 16:00 BASKETBOLL herrar grundspel

Fredag 30 juli
00:30 – 08:30 GOLF herrar andra rundan
01:00 – 10:00 SURFING ev. tävlingsdag
01:30 – 04:00 RIDSPORT fälttävlan dressyr, lag och individuellt dag 1
01:45 – 03:55 RODD singelsculler final C, B och A, åttor final A
02:00 – 05:30 FRIIDROTT herrar 3000 m hinder försök, höjdhoppskval, diskuskval, damer 800 m försök, herrar 400 m häck försök, damer 100 m försök
02:00 – 05:30 BADMINTON famsingel kvartsfinaler, mixeddubbel bronsmatch
02:00 – 04:50 BEACHVOLLEY grundspel
02:00 – 05:30 HANDBOLL herrar, gruppspel
02:00 – 05:00 RUGBY damer grundomgång
02:00 – 08:00 SKYTTESPORT damer 25 m pistol, kval och final
02:00 – 05:50 VOLLEYBOLL herrar Kanada – Venezuela, Brasilien – USA
02:30 – 04:15 BÅGSKYTTE damer individuellt, åttondelseliminering
02:30 – 06:15 LANDHOCKEY damer Sydafrika – Tyskland, Irland – Indien
03:00 – 05:00 BASKETBOLL damer grundspel
03:00 – 05:20 CYKLING BMX semi och finaler
03:00 – 08:20 FÄKTNING herrar värja
03:00 – 06:45 LANDHOCKEY herrar Australien – Spanien, Kanada – Sydafrika
03:30 – 05:10 SIMNING semifinal herrar 100 m fjäril, final damer 200 m bröstsim, herrar 200 m ryggsim, damer 100 m fritt, herrar 200 m individuell medley, semi damer 200 m ryggsim
04:00 – 07:10 BOXNING damer -60 kg, -69 kg, herrar -69 kg, -81 kg, -91 kg
04:00 – 07:30 JUDO damer +78 kg, herrar +100 kg
05:00 – 08:00 BASEBOLL första omgången
05:00 – 11:00 SEGLING laser, laser radial, 470 49er, 49er FX
05:00 – 13:00 TENNIS herrar singel semifinaler, dubbel finaler, mixeddubbel semifinaler
06:00 – 08:25 GYMNASTIK trampolin damer kval och final
06:40 – 08:40 BASKETBOLL damer grundspel
07:00 – 10:00 KANOTSLALOM herrar K1 semi och final
07:00 – 09:50 VATTENPOLO damer, gruppspel
07:15 – 10:45 HANDBOLL herrar, gruppspel
07:20 – 11:10 VOLLEYBOLL herrar Japan – Polen, Argentina – Tunisien
07:45 – 10:20 BÅGSKYTTE damer individuellt, finalpass
08:00 – 10:50 BEACHVOLLEY grundspel
08:00 – 10:30 SIMHOPP damer 3 m svikthopp försök
08:30 – 14:30 BADMINTON mixdubbel final, damsingel kvartsfinal, herrdubbel semifinal
09:30 – 12:30 RUGBY damer placeringsmatcher, kvartsfinaler
10:00 – 13:10 BOXNING damer -60 kg, -69 kg, herrar -69 kg, -81 kg, -91 kg
10:00 – 13:00 FOTBOLL damer kvartsfinal
10:00 – 12:40 JUDO damer +78 kg, herrar +100 kg återkval, semi och finaler
10:20 – 12:20 BASKETBOLL damer grundspel
10:30 – 13:10 RIDSPORT fälttävlan dressyr, lag och individuellt dag 1
11:00 – 14:00 FOTBOLL damer kvartsfinal
11:20 – 14:10 VATTENPOLO damer, gruppspel
11:30 – 13:40 FÄKTNING herrar värja, bronsmatch och final
11:30 – 15:15 LANDHOCKEY herrar Japan – Indien, Tyskland – Nederländerna
12:00 – 14:00 FRIIDROTT damer 5000 m försök, damer trestegskval, kula kval, mixedstafett 400 m försök, herrar 10000 m final
12:00 – 15:00 BASEBOLL första omgången
12:00 – 15:00 FOTBOLL damer kvartsfinal
12:00 – 15:45 LANDHOCKEY herrar Argentina – Nya Zeeland, Belgien – Storbritannien
12:00 – 14:30 SIMNING försök herrar 50 m fritt, damer 50 m fritt, herrar 1500 m fritt, damer och herrar 4×100 m medley
12:30 – 16:00 HANDBOLL herrar, gruppspel
12:40 – 16:30 VOLLEYBOLL herrar Italien – Iran, Ryssland – Frankrike
13:00 – 15:50 BEACHVOLLEY grundspel
13:00 – 16:00 FOTBOLL damer kvartsfinal
13:00 – 15:10 BORDTENNIS herrar singel bronsmatch och final
14:00 – 16:00 BASKETBOLL damer grundspel

Lördag 31 juli
00:30 – 08:30 GOLF herrar tredje rundan
00:30 – 02:25 TRIATHLON mixedstafett
01:00 – 09:00 SURFING ev. tävlingsdag
01:30 – 04:00 RIDSPORT dressyr, individuellt och lag, dag 2
02:00 – 05:00 FRIIDROTT damer 400 häck försök, diskus kval, herrar stavhopp kval, 800 m, damer 100 m häck kval, herrar 100 m försök
02:00 – 09:00 BADMINTON herrsingel kvartsfinaler, damdubbel semifinaler
02:00 – 04:50 BEACHVOLLEY grundspel
02:00 – 05:30 HANDBOLL damer, gruppspel
02:00 – 05:00 RUGBY damer placeringsmatcher och semfinaler
02:00 – 07:50 SKYTTESPORT mixlag trap kval och final
02:00 – 05:50 VOLLEYBOLL damer Dominikanska Republiken – Kenya, USA – Ryssland
02:30 – 04:15 BÅGSKYTTE herrar åttondelsfinal
02:30 – 06:15 LANDHOCKEY damer Kina – Nya Zeeland, Argentina – Australien
03:00 – 08:20 FÄKTNING damer sabel lag
03:00 – 06:45 LANDHOCKEY damer Japan – Spanien, Indien – Sydafrika
03:00 – 05:50 VATTENPOLO herrar, gruppspel
03:10 – 05:20 CYKLING BMX Park seedning
03:30 – 05:20 SIMNING final herrar 100 m fjäril, damer 200 m ryggsim, 800 m fritt, semfinal herrar och damer 50 m fritt, final 4×100 m mixedstafett
04:00 – 06:55 BOXNING damer -57 kg semifinaler, -75 kg kvartsfinaler, herrar -52 kg och -63 kg sextondelsfinaler
04:00 – 07:30 JUDO mixlag
04:50 – 07:00 TYNGDLYFTNING herrar grupp B, 81 kg och 96 kg
05:00 – 08:00 BASEBOLL första omgången
05:00 – 11:00 SEGLING finnjolle, 49er, 49er FX, Nacra 17, RS:X medaljrace
05:00 – 10:10 SKYTTESPORT damer 50 m gevär, halvmatch
05:00 – 13:00 TENNIS singel bronsmatcher och damer final, damdubbel och mixeddubbel bronsmatcher
06:00 – 08:25 GYMNASTIK trampolin herrar kval och final
06:40 – 08:40 BASEBOLL första omgången
07:00 – 09:50 VATTENPOLO herrar, gruppspel
07:15 – 10:45 HANDBOLL damer, gruppspel
07:20 – 11:10 VOLLEYBOLL damer Argentina – Turkiet, Serbien – Brasilien
07:45 – 10:20 BÅGSKYTTE herrar kvarts- semi- och final
08:00 – 10:50 BEACHVOLLEY grundspel och Lucky looser
08:00 – 09:30 SIMHOPP damer 3 m svikthopp semifinaler
08:50 – 11:00 TYNGDLYFTNING herrar grupp A, 81 kg
09:30 – 12:00 RUGBY damer placeringsmatcher, bronsmatch och finaler
10:00 – 12:55 BOXNING damer -57 kg semifinaler, -75 kg kvartsfinaler, herrar -52 kg och -63 kg sextondelsfinaler
10:00 – 13:00 FOTBOLL herrar kvartsfinal
10:00 – 12:40 JUDO mixed lag, bronsmatch och final
10:20 – 12:20 BASEBOLL första omgången
11:00 – 16:00 BADMINTON damsingel semifinaler, herrdubbel bronsmatch och final
11:00 – 14:00 FOTBOLL herrar kvartsfinal
11:20 – 14:10 VATTENPOLO herrar, gruppspel
11:30 – 13:40 FÄKTNING damer sabel lag, bronsmatch och final
11:30 – 15:15 LANDHOCKEY damer Tyskland – Nederländerna, Irland – Storbritannien
12:00 – 14:55 FRIIDROTT herrar längdhopp kval, damer 100 m semifinaler, herrar 100 m försök, diskus final, damer 800 m semifinaler, mixedstafett 4×400 m damer 100 m final
12:00 – 15:00 FOTBOLL herrar kvartsfinal
12:30 – 16:00 HANDBOLL damer, gruppspel
12:40 – 16:30 VOLLEYBOLL damer Japan – Sydkorea, Kina – Italien
12:50 – 15:00 TYNGDLYFTNING herrar grupp A, 96 kg
13:00 – 15:50 BEACHVOLLEY grundspel och Lucky looser
13:00 – 16:00 FOTBOLL herrar kvartsfinal
14:00 – 16:00 BASEBOLL första omgången

Söndag 1 augusti
00:30 – 09:00 GOLF herrar, finalrundan
00:45 – 04:10 RIDSPORT fälttävlan terrängritt, lag och individuellt.
01:00 – 09:00 SURFING ev. tävlingsdag
01:30 – 06:15 SKYTTESPORT 25 m snabbpistol kval
02:00 – 03:50 BEACHVOLLEY 16-delsfinaler
02:00 – 09:00 FÄKTNING herrar lag florett
02:00 – 05:30 HANDBOLL herrar, gruppspel
02:00 – 05:50 VOLLEYBOLL herrar Polen – Kanada, Brasilien – Frankrike
02:10 – 05:00 FRIIDROTT damer slägga kval, 3000 m hinder, längdhopp kval, kula final, herrar 400 m heat
02:30 – 06:45 LANDHOCKEY herrar, kvartsfinaler
03:00 – 05:00 BASKETBOLL damer grundspel
03:00 – 06:00 BORDTENNIS herrar och damer lag, sextondelsfinaler
03:10 – 05:45 CYKLING BMX. Park finaler
03:30 – 05:25 SIMNING finaler herrar 50 m fritt, damer 50 m fritt, herrar 1500 m fritt, damer 4×100 m medley, herrar 4×100 m medley
04:00 – 06:40 BOXNING kvarts- och semifinaler. Damer -51 kg, herrar -57 kg, -69 kg, -75 kg, -81 kg, +91 kg
04:00 – 06:00 BROTTNING herrar grekisk romersk -60kg och -130 kg, damer -76 kg, åttondels- och kvartsfinaler
05:00 – 08:00 BASEBOLL utslagssteg 1
05:00 – 11:00 SEGLING finnjolle, 470 Nacra 17, Laser och Laser Radial medaljrace
05:00 – 13:00 TENNIS herrsingel, damdubbel och mixeddubbel finaler
06:00 – 09:00 BADMINTON herrar singel semifinaler
06:00 – 07:50 BEACHVOLLEY 16-delsfinaler
06:40 – 08:40 BASKETBOLL herrar grundspel
06:50 – 09:00 TYNGDLYFTNING damer 76 kg, grupp B
07:00 – 09:50 VATTENPOLO damer, gruppspel
07:15 – 10:45 HANDBOLL herrar, gruppspel
07:20 – 11:10 VOLLEYBOLL herrar Ryssland – Tunisien, Italien – Venezuela
07:30 – 10:30 BORDTENNIS herrar och damer lag, sextondelsfinaler
08:00 – 09:00 SIMHOPP damer 3 m svikt final
10:00 – 13:00 GYMNASTIK artistisk grenfinaler. Herrar fristående, damer hopp, herrar bygelhäst, damer barr.
10:00 – 11:50 BEACHVOLLEY 16-delsfinaler
10:00 – 12:40 BOXNING kvarts- och semifinaler. Damer -51 kg, herrar -57 kg, -69 kg, -75 kg, -81 kg, +91 kg
10:20 – 12:20 BASKETBOLL herrar grundspel
11:15 – 12:15 BROTTNING herrar grekisk romersk -60kg och -130 kg, damer -76 kg, semifinaler
11:20 – 14:10 VATTENPOLO damer, gruppspel
11:30 – 14:20 FÄKTNING herrar lag florett, bronsmatch och final
11:30 – 15:45 LANDHOCKEY herrar, kvartsfinaler
12:00 – 14:55 FRIIDROTT herrar höjdhopp final, 100 m semifinaler, damer 100 m häck semifinaler, tresteg final, herrar 800 m semifinaler, 400 m häck semifinaler, 100 m finaler
12:00 – 15:00 BASEBOLL utslagssteg 2
12:30 – 16:00 HANDBOLL herrar, gruppspel
12:30 – 15:30 BORDTENNIS herrar och damer lag, sextondelsfinaler
12:40 – 16:30 VOLLEYBOLL herrar Japan – Iran, USA – Argentina
12:50 – 15:00 TYNGDLYFTNING damer 76 kg, grupp A
13:30 – 16:00 BADMINTON damer singel, bronsmatch och final
14:00 – 15:50 BEACHVOLLEY 16-delsfinaler
14:20 – 16:00 BASKETBOLL damer grundspel

Måndag 2 augusti
01:30 – 11:00 SKYTTESPORT herrar snabbpistol 25 m och 50 m helmatch
02:00 – 04:55 FRIIDROTT herrar spjutkval, damer 1500 m heat, herrar längdhoppsfinal, damer 200 m heat, 100 m häck final
02:00 – 03:50 BEACHVOLLEY 16-delsfinaler
02:00 – 05:30 HANDBOLL damer grundspel
02:00 – 05:50 VOLLEYBOLL damer Serbien – Sydkorea, USA – Italien
02:30 – 06:00 KANOTSPRINT försök damer K-1 200 m, herrar C-2 1000 m, herrar K-1 1000 m, damer K-2 500 m, kvartsfinaler damer K-1 200 m, herrar C-2 1000 m, herrar K-1 1000 m, damer K-2 500
02:30 – 06:45 LANDHOCKEY damer kvartsfinaler
03:00 – 05:00 BASKETBOLL damer grundspel
03:00 – 06:00 BORDTENNIS lag 16-delsfinaler
03:00 – 05:50 VATTENPOLO herrar, gruppspel
04:00 – 06:30 BROTTNING herrar grekisk-romersk stil 60 kg, 77 kg, 97 kg, 130 kg, damer fristil 68 kg, 76 kg, återkval, åttondelsfinal och kvartsfinaler.
04:50 – 07:00 TYNGDLYFTNING damer 87 kg och +87 kg, grupp B
05:00 – 08:00 BASEBOLL utslagssteg 3
05:00 – 11:00 SEGLING 470 medaljrace 49er FX och 49er
06:00 – 08:30 BADMINTON damdubbel brons- och finalmatcher
06:00 – 07:50 BEACHVOLLEY 16-delsfinaler
06:40 – 08:40 BASKETBOLL damer grundspel
07:00 – 09:50 VATTENPOLO herrar, gruppspel
07:15 – 10:45 HANDBOLL damer grundspel
07:20 – 11:10 VOLLEYBOLL damer Ryssland – Turkiet, Kina – Argentina
07:30 – 10:30 BORDTENNIS lag kvartsfinaler
08:00 – 10:30 SIMHOPP herrar 3 m svikt försök
08:30 – 11:30 CYKLING velodrom. Damer lagsprint kval och final, damer och herrar lagförföljelse kval
08:50 – 11:00 TYNGDLYFTNING damer 87 kg, grupp A
10:00 – 12:15 GYMNASTIK artistisk grenfinaler. Herrar ringar, damer fristående, herrar hopp.
10:00 – 11:50 BEACHVOLLEY 16-delsfinaler
10:00 – 15:25 RIDSPORT fälttävlan, lagfinal hoppning final, individuellt kval och final
10:00 – 13:00 FOTBOLL damer semifinal
10:20 – 12:20 BASKETBOLL damer grundspel
11:15 – 15:00 BROTTNING semifinaler herrar grekisk-romersk stil 77 kg, 97 kg, damer 68 kg, bronsmatcher och finaler herrar grekisk-romersk stil 60 kg, 130 kg, damer fristil 76 kg
11:20 – 14:10 VATTENPOLO herrar, gruppspel
11:30 – 15:45 LANDHOCKEY damer kvartsfinaler
12:00 – 15:00 FRIIDROTT damer stavhoppskval, 200 m semifinaler, diskusfinal, herrar 400 m semifinaler, damer 400 m häck semifinaler, herrar 3000 m hinder final, damer 5000 m final
12:00 – 15:00 BASEBOLL utslagssteg 4
12:30 – 14:30 KONSTSIM duett, fritt program
12:30 – 16:00 HANDBOLL damer grundspel
12:30 – 15:30 BORDTENNIS lag kvartsfinaler
12:40 – 16:30 VOLLEYBOLL damer Japan – Dominikanska Republiken, Brasilien – Kenya
12:50 – 15:00 TYNGDLYFTNING damer +87 kg, grupp A
13:00 – 16:00 BADMINTON herrsingel brons- och finalmatcher
13:00 – 16:00 FOTBOLL damer semifinal
14:00 – 16:00 BASKETBOLL damer grundspel
14:00 – 15:50 BEACHVOLLEY 16-delsfinaler

Tisdag 3 augusti
02:00 – 05:35 FRIIDROTT herrar trestegskval, försöksheat 1500 m, damer spjutkval, försöksheat 400 m, längdfinal, herrar försöksheat 200 m, 400 m häckfinal
02:00 – 03:50 BEACHVOLLEY damer kvartsfinaler
02:00 – 04:00 VOLLEYBOLL herrar kvartsfinal
02:30 – 06:15 KANOTSPRINT Semi- och finaler damer K-1 200 m, herrar C-2 1000 m, K-1 1000 m, damer K-2 500 m.
02:30 – 04:30 HANDBOLL herrar kvartsfinal
03:00 – 05:00 BASKETBOLL herrar kvartsfinal
03:00 – 04:30 SIMHOPP herrar 3 m svikt semifinal
03:00 – 06:00 BORDTENNIS lag kvartsfinaler
03:30 – 05:15 LANDHOCKEY herrar semifinal
04:00 – 06:40 BOXNING kvartsfinaler herrar -52 kg, -63 kg, damer -60 kg, semifinaler herrar -57 kg, -91 kg, final damer -57 kg
04:00 – 06:30 BROTTNING återkval, herrar grekisk-romersk stil -77 kg, -97 kg, damer fristil -68 kg, åttondels och kvartsfinaler, herrar grekisk-romersk stil – 67 kg, -87 kg, damer fristil -62 kg
06:00 – 08:00 VOLLEYBOLL herrar kvartsfinal
06:15 – 08:15 HANDBOLL herrar kvartsfinal
06:40 – 08:40 BASKETBOLL herrar kvartsfinal
06:50 – 09:00 TYNGDLYFTNING herrar -109 kg, grupp B
07:00 – 09:50 VATTENPOLO damer kvartsfinaler
07:30 – 09:55 SEGLING medaljrace finnjolle och Nacra 17 mixed
07:30 – 10:30 BORDTENNIS lag kvartsfinaler
08:00 – 09:30 SIMHOPP herrar 3 m svikt final
08:30 – 11:10 CYKLING velodrom. Damer lagförföljelse kval och final, herrar lagsprint kval och final
10:00 – 12:15 GYMNASTIK artistisk grenfinaler. Herrar barr, damer bom, herrar räck.
10:00 – 12:40 BOXNING kvartsfinaler damer -60 kg, herrar -52 kg, -63 kg, semfinaler herrar -57 kg, -91 kg, final herrar -69 kg
10:00 – 13:00 FOTBOLL herrar semifinal
10:00 – 12:00 HANDBOLL herrar kvartsfinal
10:00 – 15:40 Sportklättring, herrar kombinationskval
10:00 – 12:00 VOLLEYBOLL herrar kvartsfinal
10:20 – 12:20 BASKETBOLL herrar kvartsfinal
11:15 – 15:00 BROTTNING semifinaler herrar grekisk-romersk stil -67 kg, -87 kg, damer -62 kg, bronsmatcher och finaler herrar grekisk-romersk stil -77 kg, -97 kg, damer fristil -68 kg
11:20 – 14:10 VATTENPOLO damer kvartsfinaler
12:00 – 14:55 FRIIDROTT försöksheat herrar 110 m häck, kulkval, stavhoppsfinal, försöksheat 5000 m, damer släggfinal, herrar 200 m semifinaler, damer 800 m final, 200 m final
12:00 – 15:00 BASEBOLL utslagssteg 5
12:00 – 15:45 RIDSPORT Banhoppning, individuellt kval
12:00 – 13:45 LANDHOCKEY herrar semifinal
12:30 – 14:00 KONSTSIM duett, tekniskt program
12:30 – 15:30 BORDTENNIS lag semifinaler
12:50 – 15:00 TYNGDLYFTNING herrar -109 kg, grupp A
13:00 – 16:00 FOTBOLL herrar semifinal
13:45 – 15:45 HANDBOLL herrar kvartsfinal
14:00 – 16:00 BASKETBOLL herrar kvartsfinal
14:00 – 15:50 BEACHVOLLEY damer kvartsfinaler
14:30 – 16:30 VOLLEYBOLL herrar kvartsfinal
23:30 – 02:10 SIMNING öppet vatten, damer 10 km

Onsdag 4 augusti
00:30 – 08:30 GOLF damer, första rundan
02:00 – 05:25 FRIIDROTT herrar tiokamp 100 m, längdhopp, kula, herrar spjutkval, damer sjukamp 100m häck, höjdhopp, herrar 110 m häck semifinaler, damer 400 m häckfinal.
02:00 – 03:50 BEACHVOLLEY herrar kvartsfinaler
02:00 – 06:40 SKATEBOARD damer park
02:00 – 04:00 VOLLEYBOLL damer kvartsfinal
02:30 – 05:40 KANOTSPRINT försöksheat herrar K-1 200 m, damer C-1 200 m, K-1 500 m, herrar K-2 1000 m, kvartsfinaler herrar K-1 200 m, damer C-1 200 m, K-1 500 m, herrar K-2 1000 m
02:30 – 04:30 HANDBOLL damer kvartsfinal
03:00 – 05:00 BASKETBOLL damer kvartsfinal
03:00 – 06:00 BORDTENNIS damer lag, semifinaler
03:30 – 05:15 LANDHOCKEY damer semifinal
04:00 – 06:30 BROTTNING återkval herrar grekisk-romersk stil -67 kg, -87 kg, damer -62 kg, åttondels- och kvartsfinaler herrar fristil -57 kg, -86 kg och damer fristil -57 kg.
05:00 – 08:00 BASEBOLL utslagssteg 6
06:00 – 08:00 VOLLEYBOLL damer kvartsfinal
06:15 – 08:15 HANDBOLL damer kvartsfinal
06:40 – 08:40 BASKETBOLL damer kvartsfinal
06:50 – 09:00 TYNGDLYFTNING herrar +109 kg, grupp B
07:00 – 09:10 BOXNING semifinaler damer -51 kg, -69 kg, herrar +91 kg, final herrar -81 kg
07:00 – 09:50 VATTENPOLO herrar kvartsfinaler
07:30 – 09:55 SEGLING medaljrace 470
07:30 – 10:30 BORDTENNIS herrar lag, semifinaler
08:00 – 10:30 SIMHOPP damer 10 m plattform försök
08:30 – 12:00 CYKLING velodrom. Herrar sprintkval, 1/32-finaler och 1/16-delsfinaler, damer keirin första omgången och återkval, herrar lagförföljelsefinal.
10:00 – 12:00 HANDBOLL damer kvartsfinal
10:00 – 15:40 Sportklättring, damer kombinationskval
10:00 – 12:00 VOLLEYBOLL damer kvartsfinal
10:20 – 12:20 BASKETBOLL damer kvartsfinal
11:15 – 15:00 BROTTNING semifinaler herrar fristil -57 kg, -86 kg, damer -57 kg, bronsmatcher och finaler grekisk-romersk stil -67 kg, -87 kg, damer -62 kg
11:20 – 14:10 VATTENPOLO herrar kvartsfinaler
11:30 – 15:00 FRIIDROTT herrar tiokamp höjdhopp, 400 m, damer 1500 m semifinaler, damer sjukamp kula, 200 m, damer 400 m semifinaler, 3000 m hinder final, herrar släggfinal, 800 m final, 200 m final.
12:00 – 15:00 BASEBOLL utslagssteg 7
12:00 – 14:40 RIDSPORT banhoppning, individuell final
12:00 – 13:45 LANDHOCKEY damer semifinal
12:30 – 14:00 KONSTSIM final, duett, fritt program
12:30 – 15:30 BORDTENNIS herrar lag, semifinaler
12:50 – 15:00 TYNGDLYFTNING herrar +109 kg, grupp A
13:45 – 15:45 HANDBOLL damer kvartsfinal
14:00 – 16:00 BASKETBOLL damer kvartsfinal
14:00 – 15:50 BEACHVOLLEY herrar kvartsfinaler
14:30 – 16:30 VOLLEYBOLL damer kvartsfinal
23:30 – 02:10 SIMNING öppet vatten, herrar 10 km

Torsdag 5 augusti
00:30 – 08:30 GOLF damer, andra rundan
02:00 – 08:15 FRIIDROTT herrar tiokamp 110 m häck, diskus och stavhopp, damer höjdhoppskval, sjukamp längdhopp och stavhopp, damer 4×100 m stafettförsök, herrar trestegsfinal, kulfinal, herrar 4×100 m stafettförsök, 110 m häckfinal.
02:00 – 03:50 BEACHVOLLEY semifinaler
02:00 – 06:40 SKATEBOARD herrar park
02:30 – 06:05 KANOTSPRINT semi- och finaler K-1 200 m, damer C-1 200 m, K-1 500 m, herrar K-2 1000 m
03:00 – 04:30 SIMHOPP damer 10 m plattform semifinaler
03:00 – 07:45 KARATE damer kata, eliminering och rankingomgång, herrar kumite -67 kg elimineringsrunda
03:30 – 05:15 LANDHOCKEY herrar, bronsmatch
04:00 – 07:00 BORDTENNIS damer lag bronsmatch
04:00 – 06:30 BROTTNING återkval herrar fristil -57 kg, -86 kg, damer -57 kg, åttondels- och kvartsfinaler herrar fristil -74 kg, -125 kg, damer -53 kg.
06:00 – 12:30 Modern femkamp, FÄKTNING rankingomgång
06:00 – 08:00 VOLLEYBOLL herrar, semifinal
06:15 – 08:15 BASKETBOLL herrar semifinal
07:00 – 09:10 BOXNING semifinaler damer -60 kg, herrar -52 kg, -75 kg, final herrar -57 kg
07:00 – 09:50 VATTENPOLO damer placeringsmatcher 5-8 och semifinal
08:00 – 09:30 SIMHOPP damer 10 m plattform final
08:30 – 11:50 CYKLING velodrom. Herrar omnimum, herrar sprint åttondels- kvartsfinaler, damer keirin kvarts-, semi- och finaler.
09:30 – 11:05 FRIIDROTT herrar gång 20 km
10:00 – 13:00 FOTBOLL damer, bronsmatch
10:00 – 12:00 HANDBOLL herrar, semifinal
10:00 – 14:40 KARATE damer Kumite -55 kg elimineringsrunda, kata bronsmatch och final, semi- och finaler kumite herrar -67 kg, damer -55 kg.
10:30 – 15:20 Sportklättring, herrar kombinationsfinal
11:15 – 15:00 BROTTNING semifinaler herrar fristil -74 kg, -125 kg, damer -53 kg, bronsmatch och finaler herrar fristil -57 kg, -86 kg, damer -57 kg.
11:20 – 14:10 VATTENPOLO damer placeringsmatcher 5-8 och semifinal
12:00 – 14:45 FRIIDROTT herrar tiokamp spjut, damer stavhoppsfinal, 4×400 m stafettsförsök, herrar 1500 m semifinaler, 400 m final, damer sjukamp 800 m, herrar tiokamp 1500 m.
12:00 – 15:00 BASEBOLL semifinal
12:00 – 14:10 LANDHOCKEY herrar, final
12:30 – 15:40 BORDTENNIS damer lag final
13:00 – 15:00 BASKETBOLL herrar semifinal
14:00 – 15:50 BEACHVOLLEY semifinaler
14:00 – 16:00 HANDBOLL herrar, semifinal
14:00 – 16:00 VOLLEYBOLL herrar, semifinal
22:30 – 03:00 FRIIDROTT herrar, gång 50 km

Fredag 6 augusti
00:30 – 08:30 GOLF damer, tredje rundan
02:30 – 04:40 KANOTSPRINT försök, damer C-2 500 m, herrar C-1 1000 m, damer och herrar K-4 500 m, kvartsfinaler damer C-2 500 m, herrar C-1 1000 m
03:00 – 05:50 BEACHVOLLEY damer bronsmatch och final
03:00 – 07:45 KARATE herrar kata eliminering och rankingomgång, damer kumite -61 kg eliminering
03:20 – 06:15 GYMNASTIK rytmisk, individuell mångkampskval
03:30 – 05:15 LANDHOCKEY damer bronsmatch
04:00 – 07:00 FOTBOLL Damfinal
04:00 – 07:00 BORDTENNIS herrar lag, bronsmatch
04:00 – 06:30 BROTTNING återkval herrar fristil -74 kg, -125 kg, damer -53 kg, åttondels- och kvartsfinaler herrar fristil -65 kg, -97 kg, damer -50 kg.
06:00 – 08:00 VOLLEYBOLL damer semifinal
06:40 – 08:40 BASKETBOLL damer semifinal
07:00 – 08:40 BOXNING semifinaler damer -75 kg, herrar -63 kg, final herrar -91 kg
07:00 – 09:50 VATTENPOLO herrar placeringsmatch (5-8:e plats) och semifinal
07:30 – 13:15 Modern femkamp, damer
07:50 – 10:45 GYMNASTIK rytmisk, individuell mångkampskval
08:00 – 10:30 SIMHOPP herrar 10 km plattform försök
08:30 – 12:15 CYKLING velodrom. Damer sprintkval, 1/32-dels och 1/16-delsfinaler, herrar sprintsemi- och final, damer madisonfinal.
09:30 – 11:15 FRIIDROTT damer, gång 20 km
10:00 – 12:00 HANDBOLL damer semifinal
10:00 – 14:40 KARATE herrar kumite -75 kg eliminiering, herrar kata bronsmatch och final, semi- och finaler kumite damer -61 kg och herrar -75 kg
10:30 – 15:20 Sportklättring, damer kombinationsfinal
11:15 – 15:00 BROTTNING semifinaler herrar fristil -65 kg, -97 kg, damer -50 kg, bronsmatch och final herrar fristil -74 kg, -125 kg, damer -53 kg.
11:20 – 14:10 VATTENPOLO herrar placeringsmatch (5-8:e plats) och semifinal
12:00 – 15:05 RIDSPORT banhoppning lagkval
12:00 – 14:10 LANDHOCKEY Damfinal
12:30 – 14:00 KONSTSIM lag, tekniskt program
12:30 – 15:40 BORDTENNIS herrar, lagfinal
12:50 – 14:55 FRIIDROTT herrar 4×400 m stafettförsök, damer spjutfinal, herrar 5000 m final, damer 400 m final, 1500 m final, herrar och damer 4×100 m stafettfinal
13:00 – 15:00 BASKETBOLL damer semifinal
13:00 – 16:00 FOTBOLL herrar, bronsmatch
14:00 – 16:00 HANDBOLL damer semifinal
14:00 – 16:00 VOLLEYBOLL damer semifinal

Lördag 7 augusti
00:00 – 03:15 FRIIDROTT damer maraton
00:30 – 09:00 GOLF damer, sista rundan
02:30 – 05:50 KANOTSPRINT semi- och finaler damer K-2 500 m, herrar K-1 1000 m, damer K-4 500 m, herrar K-4 500 m.
02:30 – 05:20 VATTENPOLO damer placeringsmatch (7-8:e, 5-6:e plats)
03:00 – 05:50 BEACHVOLLEY herrar bronsmatch och final
03:00 – 04:30 SIMHOPP herrar 10 m plattform semifinal
03:00 – 05:40 GYMNASTIK rytmisk, lag mångkampskval
04:30 – 06:30 BASKETBOLL herrfinal
05:00 – 08:00 BASEBOLL bronsmatch
06:30 – 08:30 VOLLEYBOLL herrar bronsmatch
06:40 – 08:00 VATTENPOLO damer bronsmatch
07:00 – 08:55 BOXNING finaler herrar -52 kg, -75 kg, damer -51 kg, -69 kg
07:00 – 13:35 KARATE återkval, semi- och final kumite damer +61 kg och herrar +75 kg
07:30 – 13:15 Modern femkamp, herrar
08:00 – 09:30 SIMHOPP herrar 10 m plattform final
08:20 – 11:00 GYMNASTIK rytmisk, lag mångkampsfinal
08:30 – 11:25 CYKLING velodrom. Damer sprint åttondels- och kvartsfinaler, herrar keirin första omgång och återkval, herrar madison final.
09:00 – 11:00 BASKETBOLL damer, bronsmatch
09:30 – 11:20 VATTENPOLO damfinal
10:00 – 12:00 HANDBOLL herrar bronsmatch
11:45 – 15:00 BROTTNING återkval, bronsmatch och final herrar fristil -65 kg, -97 kg, damer -50 kg.
12:00 – 15:20 FRIIDROTT damer höjdhoppsfinal, 10000 m final, herrar spjutfinal, 1500 m final, damer och herrar 4×400 m stafettfinal
12:00 – 15:30 BASEBOLL final
12:00 – 14:30 RIDSPORT banhoppning, lagfinal
12:30 – 14:10 KONSTSIM lag, fritt program
13:00 – 15:30 BASKETBOLL herrar, bronsmatch
13:30 – 16:30 FOTBOLL herrfinal
14:00 – 16:30 HANDBOLL herrfinal
14:15 – 16:45 VOLLEYBOLL herrfinal

Söndag 8 augusti
00:00 – 02:45 FRIIDROTT herrar maraton
02:00 – 04:00 VOLLEYBOLL damer bronsmatch
02:30 – 05:20 VATTENPOLO herrar placeringsmatch (7-8:e och 5-6:e plats)
03:00 – 06:15 CYKLING velodrom. damer omnimum, damer sprint semi- och final, herrar keirin kvarts-, semi- och final.
04:00 – 06:00 HANDBOLL damer bronsmatch
04:00 – 05:55 GYMNASTIK rytmisk. lag, mångkampsfinal
04:30 – 07:00 BASKETBOLL damfinal
06:30 – 09:00 VOLLEYBOLL damfinal
06:40 – 08:00 VATTENPOLO herrar bronsmatch
07:00 – 08:55 BOXNING finaler damer -60 kg, -75 kg, herrar -63 kg, +91 kg
08:00 – 10:30 HANDBOLL damfinal
09:30 – 11:20 VATTENPOLO herrfinal
13:00 – 16:00 Avslutningsceremoni